REJESTR DŁUGÓW Strona główna

Publikowanie danych

Sprawy wierzycieli
 
 
 

Jakie sprawy zgłaszają wierzyciele do windykacji?

Firmy windykacyjne a nawet komorników sądowych często oskarża się o brak etyki, czasem (zwłaszcza gdy idzie o firmy windykacyjne) o bezprawne działania. Obrońcy dłużników przeciwko którym prowadzona jest windykacja / postępowanie egzekucyjne, określają ich jako niewinne ofiary. Jak jest w istocie w większości przypadków? Nie podejmujemy się oceniać. Zamiast własnej, generalnej oceny, postanowiliśmy przytoczyć na tej stronie zapytania mailem od wierzycieli - potencjalnych klientów firmy windykacyjnej GRABOWSKI INKASSO. Każdy jeden mail nadający się do przeczytania, zawierający opis sprawy. Żadnej wybiórczości. Niezapłacone faktury, niezwrócone pożyczki, kredyty spłacone przez poręczycieli za kredytobiorców, i inne. Powodujące że sami wierzyciele popadają w problemy finansowe, mają trudności z przetrwaniem na rynku, z opłacaniem rat leasingu, z zapłatą wynagrodzenia pracownikom, a kontrahentom za towar, środki do produkcji. Wobec braku już zdolności kredytowej w ocenie banków, zaciągają różnego rodzaju aby przetrwać a w wielu przypadkach popadają w ten sposób w tzw. spiralę zadłużenia, rujnując się. Niektóre osoby, na przykład udzielając prywatnej pożyczki liczyły na o wiele większy zysk z odsetek niż oferują lokaty, ale pożyczkobiorca okazał się niewypłacalny, albo wręcz nieuczciwy. To tak na marginesie nauczka, aby sprawdzać wypłacalność osoby / firmy którą mamy zamiar skredytować, udzielić pożyczki. Publikujemy te maile według kolejności wpłynięcia w krótkim odcinku czasowym. Oczywiście usunęliśmy dane osób i firm jak również ewentualne inne zbyt identyfikujące dane.


Oto kilka słów o moim przypadku. Udzieliłem notarialnie pożyczki na działalność gospodarczą na kwotę podstawową 370 000 zł termin zwrotu minął przed dwoma laty, zabezpieczeniem jest notarialnie zawarta umowa przyrzeczenia sprzedaży nieruchomości (niestety obciążonej hipoteką).Do tej pory nie korzystałem z usług firm windykacyjnych i nie kierowałem sprawy do sądu wierząc zapewnieniom dłużnika, że wkrótce odda pożyczone pieniądze. Czy tego typu sprawa interesuje Państwa. Jeżeli tak czekam na kontakt.

Dnia ... sprzedalem dzialke. Czesc kwoty zostala zaplacona w dniu podpisania aktu notarialnego a pozostala czesc,tzn. 30tys. mialo zostac zaplacone do dnia ... Mimo przypominania kupujacemu nie zaplacil do dnia dzisiejszego reszty zaleglosci. A w umowie jest zapis,cytuje "reszta ceny zostanie zaplacona d0 31.10.2008 i co do obowiazku zaplaty reszty ceny sprzedazy kupujacy poddaje sie rygorowi egzekucji w mysl art. 777 par1 pkt 4 kpc" Najdziwniejsze jest to, ze dluznik obok mnie mieszka. Jesli by Panstwo podjeli sie mojej sprawy to prosilbym o kontakt mailowy lub telefoniczny.

Chciałem zapytać czy podejmiecie się windykacji naleznych mi pieniędzy, które pożyczyłem osobie fizycznej w oparciu o Umowę pożyczki. W Umowie podpisanej przez dłuznika jest sformułowanie: Wraz z podpisaniem Umowy Pozyczkodawca (YY) przekazuje w gotówce Pozyczkobiorcy (XX) wymienioną sumę, której odbiór XX kwituje przez podpisanie niniejszej Umowy. Suma została przekazana w gotówce na ręce XX w Tarnowie przy ul... XX zobowiązuje się do zwrotu do rąk YY pełnej kwoty pożyczki. Spłata nastapi jednorazowo w dniu 11.09.2007r Całkowita spłata pożyczki to kwota wynosząca 27.560 zł. Mam tez drugą podobną Umowę, na mocy której XX zobowiązał sie do zwrotu kwoty 44.000 zł do dnia 20.09.2007. Znam imię i nazwisko dłużnika, nr dowowdu osobistego i PESEL oraz adres zamieszkania. Obecnie pod tym adresem mieszkają jego rodzice, a On sam sie wyprowadził - podobno do własnego mieszkania w Tarnowie (adresu nie znam). Ostatnio dłuznik pracował w firmie ... Sporadycznie kontaktuje się ze mną przez telefon komórkowy obiecując spłatę pożyczki w poźniejszym terminie i tłumacząc się sytuacją na giełdzie, gdzie zainwestował . Trzy miesiące temu zwrócił mi 3000 zł. Jakie są możliwości wyegzekwowania moich pieniedzy (wołałbym drogą pozasądową o ile sie uda), ile by to trwało i kosztowało. Będę wdzięczny za konkretną odpowiedź.

Zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o przedstawienie warunków i oferty cenowej na wyegzekwowanie należności od dłużnika w wysokości 118 000 tys. Zł. Udało mi się wygrać proces. Sąd potwierdził moje prawa do odzyskania długu, posiadam tytuł wykonawczy.

od dziewięciu lat posiadam prawomocny wyrok ws. zwrotu 20 tysięcy złotych wraz z ustawowo należymi odsetkami od osoby, która otrzymała te pieniądze ode mnie na przywóz z Niemiec samochodu osobowego. Wiem, że była ona dłużnikiem innych osób, które systematycznie spacała mnie pomijając ze względu na moje odległe miejsca zamieszkania i moją częstą zawodową nieobecność w kraju. Żona dłużnika pracuje zawodowo uzyskując jakieś tam dochody, sam zaś dłużnik nadal trudni się sprowadzaniem samochodów i częsci zapasowych do nich z Niemiec gdzie ma rodzinę. Jest tez współwłaścicielem domu jednorodzinnego w miejscu zamieszkania. Dla udokumentowania podstawy prawnej mojego roszczenia w załączeniu przesyłam elektroniczne kopie wyroku i innych dokumentów opisanej przeze mnie powyżej sprawie. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani podjęciem się egzekucji należnych mi pieniędzy to proszę o odpowiedz tożsamą drogą.

proszę o ofertę na windykację kwoty 19.000zł za przeprowadzony zabieg operacyjny. Osoba prywatna.

zajmujemy się sprzedażą kabli, które często wysyłane są na opakowaniach czyli bębnach kablowych. Wraz z wystawieniem faktury za towar wystawiana jest faktura za opakowanie (od 100 do 2 500 zł za jedno opakowanie). Klient nie zwraca nam bębnów i nie zapłacił za nie, termin płatności został przekroczony o ok.40 dni. Jak możemy windykować należność? czy są inne możliwości? czy można wpisać klienta na listę dłużników? z góry dziękuję za pomoc

proszę o informację na temat ewentualnego podjęcia się windykacji należności w wysokości 5856 zł brutto oraz należne odsetki. Na tą kwotę składa sie 6 faktur wystawionych na rzecz Sp.z o.o. za wykonane usługi księgowe w okresie od stycznia 2008r do maja 2008r. Ze spółką zawarta była umowa ,którą ze względu na brak płatności rozwiązaliśmy. Jakie będą koszty tej windykacji. Obie firmy działają w Warszawie.

Proszę o informację, czy i jak mogą mi Państwo pomóc w następującej sprawie. Dnia 2 lipca 2007 roku spisałem umowę pożyczki jako osoba fizyczna, z drugą osobą fizyczną. Kwota pożyczki, której udzieliłem, wynosi 24.300 zł. Umówiliśmy się z pożyczkobiorcą, że spłaty będzie dokonywał w miesięcznych ratach po 540 zł. Tak więc na umowie widnieje zapis, iż udzielam pożyczki w wymienionej kwocie, na okres od 01.09.2007 do 30.06.2011. Widnieje również zapis, iż pożyczkobiorca będzie dokonywał spłat w ratach w ww. wysokości. Jak łatwo się domyśleć, pożyczkobiorca odmawia spłaty rat. Dotychczas zapłacił tylko część jednej raty - 300 zł w październiku. Od tej pory cisza. Jestem zainteresowany windykacją powyższej należności, bądź - znacznie chętniej - odsprzedażą całej wierzytelności. Aby obraz sytuacji był dla Państwa pełniejszy, informuję, iż pożyczkobiorca w okresie krótko przed zawarciem umowy ze mną pracował na podstawie umowy o pracę, w tym czasie pobrał kilka pożyczek gotówkowych w kilku różnych bankach, które teraz zapewne prowadzą względem niego własne procedury windykacyjne (pożyczkobiorca mieszkał kiedyś w moim obecnym miejscu zamieszkania i widzę, ile korespondencji od firm windykacyjnych przychodzi nadal pocztą pod ów adres). Krótko po zawarciu umowy ze mną pożyczkobiorca zwolnił się z pracy. Ostatnie moje informacje o nim mówiły, iż podjął jakąś pracę w swoim obecnym miejscu zamieszkania. Posiadam adres zameldowania pożyczkobiorcy i z tego co mi wiadomo, nadal tam mieszka jak i pracuje. Proszę o kontakt z Państwa strony i informację, czy są Państwo zainteresowani podjęciem się powyższej sprawy. Mój numer telefonu to ... Może być również kontakt e-mailowy.

zwracam sie do Panstwa z zapytaniem o mozliwosc windykacji lacznej sumy do dzisiejszego dnia (13.07.2008) w wysokosci: 72075 PLN od mojego dluznika ... Moj dluznik posiada firme budowlana w .... a mieszka .... Wedlug wyroku sadu z dnia 16.01.2006 mial on splacic mi sume laczna: 241533 PLN ktora dluzny byl mi z weksla wraz z dodatkowymi ustawowymi odsetkami w wysokosci 11,5% w stosunku rocznym od 16 stycznia 2006 roku ,a ponadto sume 10634,20 PLN tytulem zwrotu kosztow procesu. Po odwolaniu sie mojego dluznika od tego wyroku nastapily kolejne procesy, apelacja zostala jednak oddalona i wyrok z 16.01.2006 zostal potwierdzony ostatecznie przez sad w dniu 08.11.2007, dodatkowo moj dluznik zostal obciazony kosztami sadowymi w wysokosci 1800 PLN na moja korzysc. Do dnia 25.02.2008 splacil 241513,77 PLN . Jednakze mimo kilku emails i telefonow z prosba zaplaty reszty sumy (72075 PLN , w ktora to wchodza odsetki ustawowe (11,5%)+ koszty sadowe wedlug wyrokow=12434,20 PLN ) nie zamierza on jej zaplaci twierdzac ze te koszty i odsetki sa zbyt wysokie. Nie rozumiem co prawa jego zamiarow, bo przeciez wyroki sadowe istnieja i nie moze on sie wiecej od nich odwolac. Ponadto jest on osoba posiadajaca duzy majatek i firme budowlana. Niestety od 4 m-cy nic juz nie wplacil. Co prawda prosilem 4 tygodnie temu mojego adwokata o wlaczenie komornika sadowego, ale trwa to juz zbyt dlugo i nic sie nie dzieje. Jakie koszty poniosl bym, jesli suma 72075 PLN (na dzien dzisiejszy) bylaby przez Panstwa odzyskana. Czy czesc kosztow tez musi poniesc moj dluznik? Prosze o wyslanie dokumentow na zlecenie windykacji droga elektroniczna (na maila) oraz informacji/odpowiedzi na moje pytania.

Udzieliłem pożyczki na określonych warunkach osobie prywatnej w kwocie 7 tys.zł. na okres 6mc. Termin naszej umowy minął 05-01-2008 r. i jest tam zapis że całą kwotę otrzymam do rąk własnych do 19-01-2008r. Do tej pory otrzymuję tylko zapewnienia że zwrot całej kwoty będę otrzymywał w jakiś tam ratach. Czy można ten incydent potraktować jako niedotrzymanie warunków umowy przez pożyczkobiorcę i czy powinienem w dalszym ciągu tolerować taki stan rzeczy ? Proszę o informację jaką wysokość prowizji nalicza Wasza firma w przypadku wyegzekwowania takiej kwoty ?

Chciałabym zapytać o możliwość nawiązania z Państwem współpracy w zakresie odzyskania należności. Mamy dwie firmy, które od bardzo długiego czasu zalegają nam z płatnościami. W obydwu przypadkach odbyły się sprawy sądowe, egzekucja komornicza okazała się jednak bezskuteczna. Bardzo proszę o informacje jak można nawiązać z Państwem współpracę. Kwoty zadłużenia to około 15 tys zł każda

Mam dłużnika, który jest mi winien pieniądze. Mam w tej sprawie wyrok sądowy, ale dłużnik nie odzywa się, natomiast jeżeli chodzi o komornika to lepiej nic nie mówić. Proszę odpowiedzieć czy za ściągnięcie długu obciążacie dłużnika czy mnie, nadmieniam, że dług jest w wysokości 35.000,00 zł + odsetki od 01.02.2004r do chwili zapłaty oraz koszty sądowe i adwokackie co razem daje około 60.000,00 zł. Jeżeli ja mam zapłacić koszty ściągnięcia długu to jaka to będzie suma. Jakie dokumenty muszę przygotować i jak będzie wyglądała procedura. Ponadto proszę o informacje, czy zajmujecie się ściąganiem długu za wystawione faktury za usługę, brak wyroku sądowego. Za odpowiedz dziękuje i podaje kontakt tel. 512-084-041. Mam prawomocny wyrok sadu i nieskuteczna egzekucje komornicza. Dluznik jest osoba fizyczna i nie chce oddac zasadzonej kwoty. Czy moge liczyc na Panstwa pomoc? Kwota okolo 100 tys. PLN.

jestem z warszawy i mój dłużnik również (to firma ....). trwa to już kilka lat , sad zasądził kwotę a komornik ją ściąga przez pare lat . czy możecie zająć się taką sprawą i na jakich warunkach? kwota do ściągnięcia to pomiędzy 50 a 100 tysięcy . dokładnie będę wiedział jak mi komornik powie bo przez kilka lat narosło tam sporo odsetek. proszę o jakiś kontakt w warszawie.

Namiary na Waszą firmę znalazłam w internecie wpisując w wyszukiwarce "windykacja długów bez zaliczki". Posiadam oryginał oświadczenia dłużnika (z dnia 15-03-1999r) napisany odręcznie długopisem, ze złożonym własnoręcznie jego podpisem, że pożycza kwotę 21.500zł i zobowiązuje się oddać tę kwotę do dnia 04-04-1999r. Do tej pory nie zwrócił ani złotówki. Dłużnik mieszka w ... w woj. zachodniopomorskim. Interesuje mnie odzyskanie długu bez uiszczania jakichkolwiek opłat przed odzyskaniem długu. Jeżeli jest to w ogóle możliwe, proszę o kontakt lub przedstawienie na piśmie konkretnej oferty.

Mam kłopot z klientem który opornie podchodzi do kwestii zapłaty za wykonane na jego rzecz zlecenie. Sprawa jest dość świeża, termin płatności upłynął 21.11. br., jednakże ze względu na pilną potrzebę posiadania gotówki jak również to, że klient ów jak wspomniałem, sprawia wrażenie człowieka który nie ma w zwyczaju płacić, chciałbym rozeznać sytuację jak w szybki i skuteczny sposób można ową należność odzyskać. Dłużnikiem jest firma : ... z Rzeszowa. Dłużnik prowadzi działalność gospodarczą w dalszym ciągu.(www...) . Wierzytelność stwierdzona jest rachunkiem wystawionym przez moją działalność gospodarczą. Kwota na rachunku 7 tys zł plus ewentualne odsetki. Proszę o przedstawienie oferty odzyskania długu wraz z terminarzem kolejnych procedur i szacunkowy koszt takiej operacji.

Prowadzę działalność gospodarczą – hurtownię pod Warszawą. Mam kilku dłużników z którymi nie mogę dać sobie rady. Dotychczas współpracowałem z firmą windykacyjną ale nie jestem zadowolony. Miałbym do oddania 8 spraw – wszyscy dłużnicy prowadzą działalność gospodarczą. 1. 8400,00 zł termin płatności upłynął w maju br - dłużnicy (spółka cywilna) zawsze kiepsko płacili, prowadzą działalność w dużym rozmiarze 2. 6200,00 zł termin płatności 04/07 i 05/07 – dłużnik to firma budowlana (sp z o o) prowadzi działalność 3. 2400,00 zł termin 02/06 – dłużnik to nieznana mi firma nie wiem czy i w jakim rozmiarze prowadzą aktualnie działalność, telefonów nie odbierają 4. 5000 zł termin 12/06 – dłużnik (osoba fizyczna) podobno w kiepskiej kondycji finansowej, mówi się że majątek przepisał na teściową. 5. 16100 zł termin 02/06, 04/06, 07/06 – dłużnik to podmiot państwowy (ZOZ) mam uznanie długu (pismo) z 07/07 ciągle obiecują że zapłacą. 6. 5300,00 zł termin 03/07 dłużnik zmarł w 04/07 firmę przejął syn 7. 34000,00 zł termin 07/07 dłużnik to duża firma budowlana (sp j) prowadzi działalność w znacznym rozmiarze 8. 1200,00 zł termin 01/07 dłużnika nie znam Proszę o przesłanie szczegółowej oferty na adres e-mail

Posiadam prawomocny nakaz płatniczy przeciw spółce zoo na kwotę około 47000,00 z ł - wzrost odsetek . Sprawę prowadził komornik , sprawa została umorzona . Komornik stwierdził , iż spółka nie posiada majątku , ani nie prowadzi żadnych inwestycji . Z naszych informacji wynika , że kondycja firmy jest wcale dobra , inwestycje zarówno na terenie .... jak i okolic są prowadzone , a komornik z jakichś nie znanych mi powodów tej sprawy nie chciał prowadzić . Może argumenty prezes spółki przedstawił "większe" . Pragnę również nadmienić , że mam podkładkę w formie faktur vat , które wystawiałam i które podpisał mi osobiście prezes spółki . Prezes buduje dom w ... Proszę o zajęcie się tą sprawą , jeżeli potrzebne będą dodatkowe informacje służę . Proszę o informację na temat kosztów jakie będę musiała ponieść i sposobie rozliczenia .

Chcielibyśmy otrzymać informację na temat oferowanych przez Państwa usług - windykacji długów i wstępną wycenę. Dłużnikiem jest firma typu Sp zoo, kwota zadłużenia: 24,018 euro. Operacja była kredytowana na 90 dni, termin płatności (po terminie 90 dni) minął na końcu lipca 2008. Dane dłużnika - ... Nasza firma jest firmą zagraniczną, z siedzibą w Hiszpanii, nie posiadającą oficjalnego przedstawicielstwa w Polsce (jestem osobą zatrudnioną na umowę o dzieło)- czy w takim przypadku możliwe jest podpisanie z Państwem umowy?

W kwietniu zeszłego roku dokonałem zakupu towarów w pewnej niemieckiej firmie na kwotę 1200 eur, od tamtej pory mimo próby kontaktu z firmą nie otrzymałem zamówionego towaru. Wcześniej handlowałem z tą firma i transakcje przebiegały dobrze. Chciałbym skorzystać z Waszych usług, jednak nie mam faktur potwierdzających zakup, ponieważ miały być wysłane wraz z zamówionym towarem. Posiadam potwierdzenia przelewów oraz korespondencje mailową z prezesem firmy. Sprawa jest dosyć pilna, zależy mi na odzyskaniu tych pieniędzy, ponieważ są to zaliczki opłacone z kolei przez moich klientów.

Moim dłużnikiem jest firma .... Kwota do zapłaty to 48.000zł wynikająca z niezapłaconych faktur. Trzeba złożyc pozew przeciwko dłużnikowi (pozasądowa ugoda odpada).Czy zechcieli by państwo reprezentowac mnie w sądzie? Jakie są koszty? Jak długo trwa taka sprawa? Robiłem dla tej firmy tynki gipsowe. Termin zapłaty minął 24-12-2007.Nie mam żadnej umowy z tą firmą, nie mam też protokołu odbioru-tylko trzy faktury podpisane przez dyrektora technicznego tejże firmy.

Zwracam się do Państwa z zapytaniem o możliwość zciągnięcia długu od osoby prywatnej.Mój mąż był poręczycielem kredytu, który musiał spłacić. Nałożone zostały na niego w ciągu 3 lat -3 następujące po sobie tytuły komornicze.Łączna kwota wraz z kosztami komorniczymi to ponad 7000 zł.Powyższa kwota została spłacona ponad 10 lat temu.Posiadamy zaświadczenie od komornika o spłaconej przez nas kwocie.Sądowego nakazu zapłaty nie posiadamy.Dłużnik śmieje się nam w nos zmieniając samochody itd.W obecnej chwili posiada stałe żródło zatrudnienia jako kierowca tirów.3 lata temu zadeklarował dobrowolne oddanie długu.Do tej pory otrzymaliśmy zaledwie 300 zł(ostatnia wpłata za pokwitowaniem należności miała miejsce dwa lata temu i było to 100 zł.)Czekam na odpowiedź.Chciałabym wiedzieć ile -orientacyjnie wynosiłby dług wraz z odsetkami ustawowymi na dzień dzisiejszy.

Trzy lata temu udzieliłem znajomej prywatnej pożyczki w kwocie 45 tysięcy złotych. Wiedziałem, że ona pracuje ale też, że przede wszystkim jest właścicielka dużego mieszkania przeto nie chciałem zabezpieczenia tym bardziej dlatego że byliśmy wtedy bliskimi sobie osobami. Pożyczki nie zwróciła a jak się dowiedziałem po czasie, miała już inne zobowiązania finansowe i komornika na pensji. Dowiedziałem się też że to mieszkanie ma ona na kredyt hipoteczny którego też nie spłaca a wartość hipoteki jest bliska wartości mieszkania. Dowiedziałem się tego od komornika który prowadzi moja tą sprawę po uzyskaniu z sądu nakazu zapłaty. Egzekucja jest całkowicie bezskuteczna, jak Państwo widzą szanse na odzyskanie pieniędzy dla mnie?

przez przypadek w rozmowach w toku widzialam program o firmach windykacyjnych,i az mi ulzylo bo moze za posrednictwem panstawa bede mogla odzyskac swoje pieniadze.Pare lat temu chcialam otworzyc w Warszawie dzialalnosc gastronomiczna z moim znajomym,niestety zostalam oszukana dajac mu zaliczke 20 tys zl -zostala podpisana umowa u notariusza na te kwote(wszystkie dokumenty do wgladu) ale pozniej moj znajomy sie wyprowadzil z wynajmowanego lokalu i slad po nim zaginal.Mam tylko adres do jego rodzicow gdzie jest na stale zameldowany,jednak rodzice mnie zbywaja odpowiedzia,ze nie wiedza gdzie ich syn przebywa.Nie wnosilam roszczen do sadu bo jak wszyscy wiemy i tak trwaloby to kilka lat bez skutku. Prosze o rozpatrzenie mojego problemu i z niewcierpiliwoscia czekam na odpowiedz moj adres mailowy

zwracam sie z pytaniem czy sa Panstwo zainteresowani sciagnieciem naleznosci od "..." na rzecz ... kwote 915 zl za 4 miesiace ksiegowania, mamy wystawione 4 faktury oraz umowe z dluznikiem na prowadzenie ksiegowosci, ktora teraz wypowiedzielismy z powodu zalegania z oplatami za 4 miesiace ksiegowe,

Witam, W nawiązaniu do ubiegłotygodniowej rozmowy telefonicznej niniejszym przekazuję Państwu posiadaną dokumentację sprawy i proszę o zwindykowanie należności 16885,76 PLN od spółki ... Sp z o.o. z obecną siedzibą we Wrocławiu. ..., należnej mojej siostrze ... za wykonanie dwóch umów zleceń (faktycznie ta umowę zlecenie wykonywałam ja. o czym dobrze wiedział Pan ... - Prezes ..., z nim się w sprawie realizacji umów kontaktowałam i z nim się rozliczałam oddając wykonaną robotę) Ale po klei: W załączeniu przesyłam Państwu skany dwóch umów- zleceń, które formalnie podpisała moja siostra a faktycznie wykonałam ja. Obie umowy opiewają na sumy: 13291,20 PLN brutto oraz 9250,00 PLN brutto. Dotychczas Pan ... oddał mi lub pani ... ( jak Państwo wolą) sumę 5800 PLN netto, w następujący sposób: Za pokwitowaniem KP których skany przesyłam w załączeniu - 04.06.2008 kwotę 800 PLN - 10.07.2008 kwotę 1000PLN - 05.08.2008 na kwotę 500 PLN - 24-12-2007 14:48:27 Przelew na rachunek ... w wysokości 1 500 PLN Tytuł przelewu część. rozliczenie umowy zlecenia z 05.08.2007r.) - 21-03-2008 15:53:34 Przelew na rachunek ... w wysokości 2 000 PLN (Tytuł przelewu część. rozliczenie umowy zlecenia Na dzień 2 stycznia 2009 roku pozostaje do zwrotu: - suma 16741,20 wraz z odsetkami ustawowymi liczonym od dnia 31 stycznia 2008 roku tytułem pozostałej częsci wynagrodzenia za wykonanie wektoryzacji pól zagospodarowania dla Gminy ... oraz warstw użytków dla obrębów: ..., zgodnie z umowami zlecenia zawartymi w dniu 5 sierpnia 2007 roku - kwota 144,56 PLN tytułem odsetek ustawowych za opóźnienie w zapłacie części należności tytułem wynagrodzenia za wykonanie wektoryzacji wektoryzacji pól zagospodarowania dla Gminy ... oraz warstw użytków dla obrębów: ..., zgodnie z umowami zlecenia zawartymi w dniu 5 sierpnia 2007 roku. Odsetki zostały obliczone przez radce prawnego od dnia wymagalności tj. od 31.1.2008 roku do dnia zapłaty poszczególnych wpłat na poczet częściowej wpłaty wynagrodzenia należnego Pani ..., zgodnie z umowami z dnia 5 sierpnia 2007 roku. Pan ... - ... dostał przedsądowe wezwanie do zapłaty od kancelarii radcy prawnego, ale nie odebrał go z poczty. Natomiast wysłane faxem odebrał i skontaktował się ze mną, ale w dalszym ciągu nie mogę wyegzekwować od Niego należności. Pan ... kontaktuje się ze mną co jakiś czas w sprawie spłaty należności, umawia się na spotkania żeby uregulować należności i spisać stosowne papiery ale za każdym razem nie dotrzymuje terminów, nie przychodzi na spotkania. W obecnej siedzibie firmy Pana ... nie można zastać, Mam natomiast do niego telefon domowy i adres zamieszkania, gdyby był potrzebny. Proszę o pomoc w sprawie odzyskania należnej mi (mojej siostrze) kwoty. Podaję swoje namiary. ... Wrocław, tel. .... Rozumiem że tak jak rozmawialiśmy telefonicznie Państwo wyślą umowę na zwindykowanie należności, umowę podpisze moja siostra. Proszę o odzew w powyższej sprawie

Zwracam się z zapytaniem o możliwość wynajęcia Państwa firmy w zakresie ściągnięcia wierzytelności z tytułu niezapłaconych faktur VAT. Należności nie są przeterminowane, posiadamy wszystkie dane klientów (NIP, PESEL, nr kont bankowych, dane teleadresowe). Firma, której dotyczy zapytanie zakończyła działalność z dniem 31 grudnia 2008 roku. Zbiorcze zadłużenie klientów sięga +/- 45000PLN. Przyznam, że zależy nam na czasie, ponieważ wskutek utraty płynności finansowej nie jesteśmy w stanie spłacać udzielonych nam kredytów oraz spłacić naszych wierzytelności. Proszę o szczegółowe informacje w tej sprawie (prowizja, postępowanie, kiedy ewentualnie możemy podpisać umowę). Jeśli to możliwe, proszę o przesłanie wzoru umowy.

Szanowni Państwo Zwracam się do Państwa z propozycją zakupu wierzytelności przysługującej mi na podstawie prawomocnego nakazu zapłaty wydanego w dniu 13 lutego 2006 roku przez Sąd Rejonowy w Nowym Sączu na kwotę: 13.081,82 złotych należności głównej wraz z ustawowymi odsetkami od kwot: 5.181,82 złotych od dnia 20.09.2001 roku do dnia zapłaty, kwoty 3.000 złotych od dnia 01.08.2001 roku do dnia zapłaty, kwoty 3.000 złotych od dnia 1.09.2001 roku do dnia zapłaty oraz kwoty 1.900 złotych od dnia 20.09.2001 roku do dnia zapłaty. Łączna kwota należności głównej oraz skapitalizowanych odsetek na dzień 8 października 2008 wynosiła 25.852,78 złotych. W stosunku do dłużnika prowadzona była egzekucja z rachunków bankowych, ruchomości, wierzytelności, świadczeń emerytalno-rentowych lecz okazała się ona bezskuteczna. Według mojej wiedzy dłużnik posiada nieruchomość. Nie jestem zainteresowana prowadzeniem egzekucji z nieruchomości z uwagi na koszty i czas, stąd moja propozycja. W wypadku Państwa zainteresowania zakupem powyższej wierzytelności przekażę szczegółowe dane co do personaliów dłużnika.

Witam, jakies 5 lat temu Sad Pracy zasądził na moją korzyść prawie 10000z tyt niewypłacania wynagrodzeń przez mojego ówczesnego pracodawcę. pomimo pism do FGŚP i innych działań, nie jestem w stanie sam "Ściągnąć" swojej nalezności z tego człowieka. Czy w związku z tym Państwa firma jest w stanie zająć się tą sprawa skutecznie i jakie warunki wymagaja podjęcia przez Państwa działań? Proszę o informację i przedstawienie "oferty". Dodam jeszcze, ze ten pracodawca zaciągnął na mnie i kilka innych osob kredyt w Skoku - na co mam dowód i jego podpisy pod zobowiązaniem spłaty, który teraz ja muszę spłacać, być może i czymś takim Państwo się zajmujecie???.

Zawarłem umowę pożyczki z pewną osobą. Po upływie terminu umowy osoba nie wywiązuje się z zapłaty należnej mi kwoty 60 000 tyś zł. Jestem zainteresowany skutecznym odzyskaniem wierzytelności lub jej części. Złożyłem sprawę do Sądu ,Wydziału Nakazowego w Warszawie ale obawiam się, że wydanie nakazu będzie trwało długo mój dłużnik będzie unikał zapłaty za wszelką cenę i złoży sprzeciw co wydłuży bardzo postępowanie. Na stronie internetowej dowiedziałem się , że zajmujecie się Państwo windykacją wierzytelności od osób fizycznych. Jestem zainteresowany taką formą odzyskania moich wierzytelności. Posiadam następujący dokument: - umowę pożyczki, Proszę o wskazanie dogodnej formy kontaktu z Kancelarią w tej sprawie.

Witam, jestem w posiadaniu prawomocnego wyroku sądowego o zapłate długu od dłużnika-osoba prywatna w kwocie 4200 zł wraz z odsetkami ustawowymi od wrzesnia 2008 roku do dnia zapłaty...sprawa jest juz od jakiegos czasu zlozona u komornika ale nie widze zadnych rezultatow...mam pytanie czy jesli byscie Panstwo przyjeli zlecenie jak wysoka byłaby prowizja w zamian za odzyskanie długu i najwazniejsze pytanie ..czy nakaz sadowy-orginalny jaki dysponuje komornik u ktorego zlozylem sprawe musialbym przedlozyc Wam i czy musze umorzyc sprawe u komornika aby zlecic ja Wam. z gory dziekuje za odpowiedz

Szanowni Państwo, zwracam się z prośba o pomoc w odzyskaniu pieniędzy. Mój były wspólnik oszukał mnie i wyłudził ode mnie ponad 100 tys. złotych. Niestety wyrokiem Sądu Okręgowego w zasądzono na moją rzecz jedynie 60.000 zł + ustawowe odsetki od dnia 15.01.2003r. Do dnia dzisiejszego nie udalo mi się wyegzekwować od byłego wspólnika długu. Nie jest mi wiadomo, czy dłużnik prowadzi nadal działalność gospodarczą, znam jedynie jego adres zameldowania (okolice Bielska -Białej). Proszę o pomoc i informację, czy bylibyście Państwo skłonni pomóc mi w odzyskaniu moich pieniędzy.

pożyczyłam mojemu byłemu chłopokowi pieniądze w kwocie 5000zł.mam poswiadczenie u notariusza ze zobowiązał sie do 30 kwietnia 2009 na oddanie długu. lecz wczoraj mi oświadczył ze nie ma tej kwoty i moze w następnym tyg. przysle mi 500zł.i tak mnie zmywa juz od dłuszego czasu. Co powinnam w takiej sytuacji zrobic? na umowie zdeklarował sie na oddanie całej kwoty 30.04.09.

Piszę do państwa w następującej sprawie. Otóz w 2001roku poręczyłem koledze pożyczkę, której nie spłacał więc komornik zajął moje pobory. W sumie spłaciełm około 6100zł.( mam to potwierdzone przez komornika na pismie). Osoba za która spłacałem pożyczke jest osoba prywatną. Proszę o odpowiedź czy jest szansa aby państwo zajęli się moją sprawą. Czekam na odpowiedz

Zwracam się z prośbą o podanie adresu Kancelarii Prawnej w ... woj. Małopolska. Mam założone w Prokuraturze Rejonowej w ... zgłoszenie o przestępstwie nie wypłaconej faktury wat za usługi mojej firmy. Wolał bym osobiście porozmawiać, przedstawić całą sytuację i dowiedzieć się co jest możliwe w mojej sytuacji. Sprawa jest skomplikowana ponieważ w tym momencie zalegam z odprowadzeniami podatku w Urzędzie skarbowym, ZUS , mam zaległe wynagrodzenia pracownicze i inne zobowiązania , a wierzyciel jest mi dłużny 70 000,00 zł. Proszę o informację.

Mam pytanie o możliwości odzyskania należności za usługi - może śmieszne, że tego nie wiem, ale wcześniej nie miałam takiego klienta. Krótko opiszę całą sytuację: prowadzę Biuro Księgowe i w listopadzie 2007 r. jeden z moich klientów polecił mnie swojej koleżance, która z inną dziewczyną zakładała spółkę z o.o. Podpisałyśmy umowę na prowadzenie księgowości, dostałam od nich dokumenty rejestrowe i różne druczki, które wypełniłam do banków o kredyty na rozpoczęcie działalności. Te panie przyjeżdżały do mnie przez kilka miesięcy przywożąc jakieś pojedyncze dokumenty księgowe, ale głównie żeby coś dopisać, czy przepisać we wnioskach kredytowych. Pieniążków żadnych od nich nie dostałam, bo ciągle słyszałam, że już zaraz dostaną kredyt i mi zapłacą. Przez pierwsze dwa miesiące nie upominałam się tak usilnie, myśląc, że przecież są z polecenia. Pod koniec lutego 2008 r. zapowiedziałam, że w marcu wystawiam pełną fakturę za cały okres od listopada (wystawiłam faktury tylko na 2% należności, żeby Urząd Skarbowy nie zakwestionował, że w ogóle nie wystawiam faktury) oraz za wypełnianie formularzy do banków i kategorycznie żądam zapłaty. Fakturę jak zapowiedziałam wystawiłam, tylko że te panie nie pokazały się już więcej u mnie, nie odbierały telefonów ani maili. Gdy próbowałam się upomnieć u pana, który mi takie klientki polecił najpierw opowiadał, że ta jego koleżanka obiecuje, że już zacznie płacić, potem, że i on ma u nich swoje pieniądze i nie może ich wyciągnąć bo gdzieś koleżanka znikła, jeszcze później że jego koleżanka, która była cichą wspólniczką choruje, a ta druga gdzieś z kimś innym, w inny miejscu otworzyła firmę, ale nie wiedzą gdzie... Wreszcie zrozumiałam, że jest to chyba tylko gra na zwłokę. Te panie miały w planie otworzyć salon kosmetyczny i SPA na ... - mój znajomy z ... przejechał się kiedyś i pod adresem, pod którym zarejestrowana jest ta spółka jest jakiś nowo otwarty salon SPA, choć nie dowiadywał się kto jest jego właścicielem. Łączna kwota wystawionych przeze mnie faktur to 3.000 zł. W fakturach nie uwzględniłam okresu wypowiedzenia, czyli 600 zł. Nie wiem kiedy się takie zobowiązania przedawniają? Prosiłaby o jakieś wskazania, czy coś się z tym jeszcze da zrobić? Jak wyglądałaby współpraca z Państwem (czy kwota nie jest za mała) i jakiego rzędu pobieracie prowizję?

Chcialabym sie dowiedziec o mozliwosci odzyskania naleznosci za sprzedaz samochodu do osoby prywatnej. Osoba ta jest dluzna okolo 10 000 plz od roku 2008 i mimo obietnic splacenia dlugu jeszcze dlug nie zostal splacony. Prosze o informacje czy Wasza firma jest w stanie odzyskac moje naleznosci i jesli tak ile trzeba zaplacic za taka usluge.

Jestem zainteresowany bardzo skuteczną windykacją należności sądowej od zakładu prywatnego. Wyrok sądowy lada dzień się uprawomocni. Krótki opis: Umowę podpisałem z Pełnomocnikiem zakładu. Pełnomocnik Zakładu jest ojcem właściciela. Zakład zarejestrowany jest na mieszkanie prywatne. Najprawdopodobniej miejsce wykonywania produkcji (plac + zabudowania) są własnością pełnomocnika. Do wpłat zaliczek podane było również konto żony pełnomocnika. A więc sprawa jakby prosta i nie prosta. Wszystko kręci się wokół rodziny. Windykacja poprzez korespondencję nie wchodzi w rachubę. Nikt nie odbiera żadnej korespondencji. Kwota należności to 100.000,- złotych. Miejsce dłużnika - Gniezno. Lub sprzedam.

Splacam weksel ktory podzyrowalem pani ..., suma opiewa na 15900 PLN. Weksel byl zastawem dla firmy ... za towar. Na wekslu drugim zyrantem jest ojciec pani .... Firma ... niemogac wyegzekwowac naleznosci od pani ..., poszla do sadu po nakaz i z tym nakazem przyszla miedzy innymi do mnie. ... twierdzi ze na wekslu wszyszcy wierzyciele sa rowno traktowani, ich nie interesuje kto splaci dlug. Chociaz pani ... ma Business Bedac w sytuacji bez wyjscia zaczalem go splacac. Teraz mam pytanie jak moge odzyskac te pieniadze, i czy moge domagac sie ich od drugiego zyranta ktory jest na wekslu. Ile bedzie kosztowala windykacja?

Polityka prywatności. W trakcie Twojej wizyty w naszej witrynie, w celu wyświetlania reklam korzystamy z usług zewnętrznych firm reklamowych. Firmy te mogą wykorzystywać informacje (za wyjątkiem imienia i nazwiska, adresu, adresu e-mail i numeru telefonu) dotyczące Twoich wizyt na tej oraz innych witrynach po to, aby wyświetlać reklamy tych towarów i usług, które mogą Cię interesować. Odwiedź http://www.networkadvertising.org/, aby uzyskać więcej informacji na ten temat oraz aby dowiedzieć się, w jaki sposób możesz uniknąć wykorzystania tych informacji przez tego rodzaju firmy lub wejdź na http://www.google.com/privacy_ads.html, aby zrezygnować z używania plików cookie DART.